KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13406130
nr 1340 6130
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Sågmyra gård, Gotland. Olja på duk. Signerad, daterad -45,34x44 cm
Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.
måndag 10 augusti 2020
kl 18:28:31
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin